Členové

 

Gabriel Vergari

Od 5 let hraje na housle pod vedením pana učitele Libora Mišurce. Hrál prim v cimbálové muzice ZUŠ Břeclav a v Břeclavánku. Dvakrát vyhrál krajskou soutěž v houslích.

Z otcovy strany pochází z italské Florencie, proto ke svým moravským kořenům přidává ještě jižanské charisma.

Studuje břeclavské gymnázium a plánuje jít na fakultu informatiky VUT. Navíc je členem divadelního souboru Regina.

Je jedním ze zakládajích členů muziky.

 

 

 

František Blažek

Pochází z hudebně založené rodiny Blažků, již v útlém věku nastoupil jako tanečník do souboru Břeclavánek, později se stal houslistou souboru, dále se bokem účastnil mnohých soutěžích jak ve zpěvu, tak v moravském verbuňku. V naší muzice hraje terc.

 Kromě muziky je jeho koníčkem práce se dřevem, a tak nejen, že na housle hraje, ale umí je také vyrobit.

 

 

 

 

Tomáš Fábin

Ve třetí třídě základní školy začal hrát na flétnu na ZUŠ Břeclav ve třídě pana učitele E. Čapka. Po 4 letech začal hrát na klarinet u pana L. Chovance, Z. Oslzlého a O. Dvořáka, později přidal i saxofon. Po celou dobu studia navíc hrál v cimbálové muzice ZUŠ, a poté v Břeclavánku.

Navštěvoval břeclavské gymnázium a nyní studuje na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity.

 

 

Tadeáš Janošek

Na cimbál začal hrát v pěti letech v Dolních Bojanovicích pod vedením paní učitelky Šrámkové.

Tadeáš není jen cimbalistou, je také velmi talentovaným zpěvákem. Studuje brněnskou konzervatoř a zpěv ho vyučuje pan Petr Julíček.

V krajské soutěži se umístil ve zpěvu na druhém místě a v roce 2012 zvítězil v nejstarší kategorii dětské pěvecké soutěže O malovaný tulipán Boženy Šebetovské.

Je členem Operního studia pěveckého oddělení Konzervatoře v Brně. Mužáků v Josefově a občas zpívá ve Svatováclavském sboru v Dolních Bojanovicích.

 

 

 

Roman Černý

Od útlého věku se učil na housle pod vedením pana učitele Libora Mišurce. Později hrál v cimbálové muzice ZUŠ Břeclav a v Břeclavánku, kde postupně přešel na violu a začal se věnovat kontrování.

V roce 2016 úspěšně maturoval na Gymnáziu Břeclav a v září nastupuje na Právnickou fakultu Masarykovy univerzity.

Spolu s Gabrielem a Šimonem je jedním ze zakládajících členů muziky a působí jako organizační vedoucí.

 

 

Šimon Mišurec

Od 7 let hrál u pana učitele Volejníka na violoncello. V 10 letech se začal věnovat i hře na kontrabas a pana Otčenáška a pana Reichmanna. Své dovednosti využil v cimbálové muzice ZUŠ Břeclav a v Břeclavánku. S Gabrielem a Romanem se podílel na založení vlastní cimbálové muziky.

Nyní studuje optiku na SZŠ a VOŠZ Merhautova, Brno.